Články

Zdravé spaní dětí

Pro zdravý spánek dítěte je velmi důležitá správná výbava. Jestliže jste dítěti dopřáli matraci po starších sourozencích, po sobě či dokonce někom cizím, zakládáte mu na zdravotní problém.
Investice do nové matrace se po všech stránkách vyplatí! Zděděná matrace bývá často proleželá a také nesplňuje hygienické požadavky.

Pokračovat

Zdravé spaní

Nespavostí dnes trpí údajně každý čtvrtý člověk z deseti. Pokud Vás trápí usínání a často se v noci budíte, nemusí být na vině jen špatná matrace. Dodržování desatera spánkové hygieny vás ale může zbavit potíží.

Pokračovat

Za bolest hlavy mnohdy může i špatně zvolený polštář

Výběru dobré a individuálně vyhovující matrace se doporučuje patřičně věnovat, nehledět jen a pouze na cenu. To samé ale také platí pro výběr polštáře. Každý člověk je jiný, každý má jiné požadavky, zvyky a návyky. Podle výzkumu téměř polovině lidí na polštáři nezáleží. Avšak špatně zvolený polštář může být příčinou nesprávného zakřivení páteře, blokád, nespavosti i deprese. Spát se nemá ani bez polštáře na úplně rovném, ani v polosedě, kdy si až pod záda naducáte horu polštářů, byť od babičky a natřepané s láskou.

Pokračovat

Vyspěte se do růžova díky kvalitní a přesto levné matraci

Nakupovat matrace je v dnešní době už velmi jednoduché, obzvláště, když se vám nabízí internetové obchody, jakým je ten náš, který nabízí zdravotní matrace za velmi nízké ceny. Jistě přemýšlíte nad tím, proč zrovna zdravotní matrace, takové matrace jsou potřeba nejen proto, že vám zaručí zdraví pro vaše tělo, ale i lepší spánek.

Pokračovat

Správná poloha spánku

Máte oblíbenou polohu, ve které spíte? Která se doporučuje a která poloha je obecně „horší“? Prospíme zhruba třetinu našeho života, proto není divu, že pokud to neděláme správně, může to na našem těle zanechat viditelné následky. Zjistěte, jak se zdravě uložit ke spánku.

Pokračovat

Sestavení ložnice pro příjemné spaní

Špatně usínáte a ráno se probouzíte s pocitem, že jste vlastně vůbec nespali? Příčina bude s největší pravděpodobností v posteli. Pomoci Vám může uspořádat zařízení ložnice podle starého čínského učení feng shui.

V posteli člověk stráví téměř třetinu života a ta je tedy v podstatě nejdůležitějším nábytkem v bytě. Výběru správné postele, matrací i povlečení bychom měli věnovat skutečně velkou pozornost. Důležité je i její umístění. V tom všem nám můžou pomoci tisíci let ověřené principy čínského učení feng shui, ale i jednoduché a účinné rady a tipy.

Pokračovat