Jak vybrat kvalitní přikrývku

Česká firma Every nabízí luxusní řadu Emotio, která zahrnuje program letní, středně hřejivý, vysoce hřejivý a program vyvařovací.

Vynikající vlastnosti má čtyřkanálkové duté vlákno Every Fibre Loft (E.F.Loft), obsahuje toto spirálově tvarované, jemné vlákno o cca 20% vyšší objem vzduchu, čímž se výrazně zvyšuje jeho hřejivost. Důležitou vlastností vláken je jejich vysoká elasticita, která zajišťuje stálost objemu náplně přikrývky.

Mezi nejdůležitější vlastnosti přikrývek patří hřejivost, lehkost, nadýchanost jemný omak a příjemná splývavost. K tomu přistupují další vlastnosti, jako je např. rychlý odvod potu, zdravotní nezávadnost a vysoký hygienický standard. Celkový komfort dolaďuje moderní design.

Vhodná přikrývka je taková přikrývka, pod kterou se dobře spí. Proto jsou přikrývky Every Emotion rozděleny do základních skupin:

  • Letní přikrývky - pro teplé období

Jsou zhotoveny z materiálů, které rychle odvádí pot od těla a v lůžku vytváří suché mikroklima. Jejich předností je dále lehkost, vzdušnost a jednoduchá údržba - dají se prát při teplotě vody do 60°C. (Siluran, Coolmax).

  • Univerzální přikrývky se střední hřejivostí

Určeny pro uživatele, kteří netrpí zvýšenou potivostí a nejsou zimomřiví. Zde se používají hlavně bavlněné materiály, charakteristické příjemným pocitovým efektem (Calm, Organic).

  • Vysoce hřejivé přikrývky - určené pro zimomřivé.

Vyznačují se výplní z vysoce hřejivých syntetických vláken (s nadměrnou nadýchaností) nebo dvouvrstvými syntetickými rouny o zvýšeném objemu a povrchovou tkaninou z nejlehčích bavlněných saténů, aby nedocházelo k potlačení nadýchanosti a hřejivosti výplně (Dueto, Dueto Elegance).

  • Vyvařovací přikrývky

Středně hřejivé se zvýšeným hygienickým standardem (praní do 95°C) jsou určeny především pro alergiky. Jejich konfekční zpracování zajišťuje zvýšenou pevnost a odolnost proti mechanickému a vysokému tepelnému namáhání (San Family).