Jak vybrat matraci do dětské postýlky

Jak vybrat matraci do dětské postýlky

Připravujete vhodné podmínky pro spánek vašeho miminka? V novorozeneckém, kojeneckém i batolecím věku tráví spánkem a celkově vleže hodně času, proto si dejte záležet na výběru vhodné matrace do dětské postýlky.

Jak vybrat matrace do dětské postýlky

Matrace do dětské postýlky matrace jsou rozmanité a ať už si nakonec vyberete jakoukoliv, vždy volte mezi modely renomovaných výrobců. Jen tak budete mít jistotu, že jste pro spokojený spánek a zdravý vývoj vašeho miminka udělali maximum.

Dětské matrace jsou nejčastěji vyráběné z PUR pěny, molitanu, latexu a pružin.

V posledních letech se těší velkému zájmu kokosové matrace. Kokosové vlákno je přírodní, takže neobsahuje žádné toxické látky, je protialergické a vyznačuje se i dobrými ortopedickými vlastnostmi a větší tvrdostí, která je u dětských matrací preferovaná. Odborníci poukazují na to, že tvrdší matrace snižuje riziko SIDS (syndromu náhlého úmrtí kojenců). Umožňuje rovněž správné pracování zádových svalů a tím i zdravý růst páteře. Při výběru matrace do dětské postýlky se zajímejte i o její dostatečnou prodyšnost.

Součástí matrace by měl být i kvalitní snímatelný potah, který se v případě znečištění dá jednoduše vyprat. Pro větší ochranu matrace lze použít matracový chránič z PVC nebo z polyuretanového zátěru, případně nepropustné prostěradlo.

Nepodceňujte ani výběr postýlky

Ať už upřednostníte dřevěnou či kovovou postýlku, soustřeďte se pečlivě na její výběr. Vybírejte jen mezi bezpečnými výrobky bez nebezpečných mezer, ve kterých může uvíznout část těla dítěte. Bezpečná postýlka je označená příslušnou normou.

Kromě toho musí být postýlka pevná, stabilní, odolná, neobsahovat toxické látky, ostré hrany atd. Velkou pozornost také věnujte správné montáži postýlky.