Pořádek v ložnici

Ložnice má podstatný význam na kvalitu vašeho života! Je to místo regenerace a také lásky, prostor pro relaxaci a intimní chvilky. Návod, jak si ji zařídit a vytvořit z ní chrám odpočinku, je relativně snadný. S trochou nadsázky můžeme říct, že postačí správná kombinace barev a vhodné uspořádání nábytku.

Harmonie barev

Chcete-li, aby váš vztah vzkvétal, musíte z ložnice vytvořit harmonický prostor, který poskytne ty nejlepší podmínky pro kvalitní spánek a zároveň také podpoří vášeň. Vsaďte na barvy, volte tlumené, zemité odstíny, jako je okrová, béžová či světle oranžová, které zkombinujte s tóny červené - s tou však zacházejte nadmíru obezřetně. Může totiž působit hodně agresivně, násilně a vyzývavě, neboť je velmi energická. Využijte ji tedy jenom na doplňky, třeba na polštářky nebo svíčky, kterými celými prostor oživíte a dodáte mu potřebný šmrnc.

Srdce ložnice

Dominantu celého prostoru tvoří samozřejmě postel, kterou můžeme označit jako srdce ložnice. Měla by být dostatečně pevná, bytelná, ale zároveň komfortní. Upřednostněte přírodní materiály, postel z masivu splní všechny vaše požadavky a vnese do interiéru útulnou hřejivou atmosféru a domácí pohodu. Perfektně se hodí jak do moderního, tak i do klasického interiéru. Jedinečným způsobem v sobě totiž snoubí kvalitní zpracování a elegantní design. Pro klidný spánek je důležité její umístění, které vám bude poskytovat pocit bezpečí, jistoty a vnitřního klidu. Vhodná je pozice čelem ke zdi, vyhněte se naopak prostoru přímo pod oknem, šťastné není ani řešení přesně naproti dveřím.

Když dva jsou víc než jeden

Nezapomeňte ani na kvalitní matraci. Už dávno neplatí, že pro páry představuje nejvhodnější volbu společná matrace. Žena i muž mají totiž odlišnou tělesnou konstrukci, a tím pádem i jiné nároky a potřeby. V rámci zdravého a pohodlného spánku by tedy měl mít každý svou vlastní matraci. Stačí si jen pohlídat jejich stejnou výšku a také jejich správnou velikost. Nemusíte se obávat ani o estetický dojem, který dvě rozdílné matrace udělají. Povlečete přes ně prostěradlo a nikdo nic nepozná, neboť opticky budou vypadat jako jeden celek.

Důležitost doplňků

Důležitou úlohu sehrávají také doplňky. Dekorace by měly symbolizovat váš vztah a partnerství. Snažte se všechno vybírat v páru, tedy dvě květiny, dvě vázy, dvě svíčky atd. S množstvím drobností to však nepřehánějte, prostor by měl působit přehledně, vzdušně a čistě. Nezatěžujte ho ani velkými kusy nábytku, zbavte se všech nepotřebných věcí.